Right store?

May we suggest you visit a different one?

US & Rest of the world

We don't ship to your region from the store you're visiting now.

Zavolejte nám +420 731 660 955Napište nám >>>

3 tipy, jak si vybrat skvěle padnoucí košili

Daniel Piterak 31.srpna 2016

Říká se, že “kvalitu” Vašeho outfitu určují boty. Ale napadlo by Vás ukázat se v kanceláři v o číslo větší košili a kalhotách do půlky lýtek jen proto, abyste všem ukázal, jak skvělé nové boty jste si koupil? Nejspíš ne.

Můžete tomu říkat posedlost, ale v Danny P. opravdu věříme v sílu detailů. A v to, že právě ony mohou pozvednout nebo shodit celkový vzhled člověka. A protože se mnoho z nás ve svém každodenním životě neobejde bez košile, rozhodli jsme se podívat se na ni pořádně zblízka a dát Vám tři tipy, se kterými si ji vyberete a budete nosit, jak se říká, jako pán.

Variance límečků u košile

Druhů límečků je spousta.

  

Délka košile na prvním místě

Příliš dlouhá košile je jedním z největších a nejčastějších módních faux pas (stejně jako tzv. “muffin top”, který Vám vznikne nad pasem, když si takovou košili zastrčíte do kalhot). Moc krátká košile ale taky příliš dobrý dojem neudělá. Když nic jiného, bude Vás otravovat, jak ji musíte znovu a znovu zastrkovat do kalhot, protože bude lézt ven při sebemenším pohybu. Naštěstí existují dvě jednoduchá pravidla, která Vám s výběrem délky pomohou.

 

Pravidlo #1 (pokud nosíte košili nezastrčenou do kalhot)

Pokud spodní část košile končí pod Vaším rozkrokem, je moc dlouhá. Pokud jej lehce zakrývá, našli jste ideální délku!

Zdroj obrázku: http://goo.gl/Ag12Ny

 

Pravidlo #2 (pokud nosíte košili zastrčenou do kalhot)

Košile, které se nosí zastrčené do kalhot, musí být logicky o něco delší. I v tomto případě však existuje limit: spodní část košile by měla končit u horní části Vašeho stehna. V takovém případě bude dost dlouhá na to, abyste ji bez problémů udrželi zastrčenou v kalhotách, a zároveň Vás nebude otravovat, že se v nich mačká.

Existují i výrobci košil, kteří je (nejen) ve věci délky propracovávají do takových detailů, že budete žasnout. Necháte-li si např. ušít košili v krejčovství JANEK, její zadní část bude delší než přední. Krejčovství k tomu dodává:

“V žádném případě nešetříme na látce, zadní díl šijeme delší pro větší pohodlí zákazníka, aby košile nevylézala z kalhot. I když se její majitel předkloní, aby nedošlo k vykasání.” 

 

 

Tisíc a jeden límeček

V límečcích aby se člověk vyznal...na výběr jich jsou desítky a rozdíly v nich někdy jsou zcela minimální. Tím, jak se ale košile vyštíhlují, tak se také zmenšují límce. Dnes je v oblibě např. hodně otevřený Cutaway.

Čtyři nejběžnější límce košil

Čtyři nejoblíbenější druhy límců.

 

Nebo si límeček košile vybírejte podle toho, jakou máte tělesnou stavbu. Přesněji řečeno podle své hlavy a svého krku. Ti z Vás, kdo máte větší hlavu a / nebo dlouhý krk, volte vyšší límeček, který Váš vzhled “vybalancuje” (tenhle trik používá např. spisovatel Tom Wolfe).

Zdroj obrázku: http://goo.gl/POkqEm

Ti s menší hlavou a / nebo kratším krkem by naopak měli sáhnout po nižším límečku.

Zdroj obrázku: http://goo.gl/Dc9o7l

 

Samozřejmě po vás nikdo nemůže chtít, abyste se límečky naučili nazpaměť, pak je “na první dobrou” rozpoznávali a podle toho vybírali. Nebojte se ptát, v každém seriózním krejčovství i obchodě s konfekcí by Vám měli být schopní poradit, jaký límeček vám sedne.

 

 

A co rukávy?

Naše stylistka to vidí jasně: “To nejhorší, co můžete udělat, je zkombinovat košili s krátkým rukávem a sako.” Dodává ale, že k šortkám a celkově letnímu outfitu ladí krátké rukávy dobře.

Vraťme se však ke klasické košili s dlouhým rukávem. Vybrat jeho správnou délku je do značné míry věcí osobního vkusu a zatímco někteří preferují, když rukávy končí u zápěstí, jiní se cítí lépe, když zasahují o pár centimetrů níže.

Zdroj obrázku: http://goo.gl/O8S1kf

I v tomhle případě naštěstí existuje snadno zapamatovatelná pomůcka: když si zkoušíte košili, zvedněte ruce nad hlavu. Pokud v tu chvíli vidíte větší část paže než po zápěstí, jsou rukávy moc krátké. Jestli Vám zápěstí lehce zakrývají, máte jejich perfektní délku.

 

Chcete vědět víc nebo něco dodat? Napište nám na Facebooku!
Daniel Piterak
Daniel Piterak

Napsal

CEO & zakladatel Danny P.Přidejte komentář


Další články

Novinky pro rok 2018, první část

Daniel Piterak 12.února 2018

Novinky pro rok 2018, část 1.

Během dvanácti měsíců roku 2018 se chystáme představit dvanáct novinek. Podívejte se, jaké to jsou!

Pokračovat

Vaše nej #DannyPStyle fotky roku 2017

Daniel Piterak 15.ledna 2018

Vaše nej #DannyPStyle fotky roku 2017

Dvanáct měsíců, dvanáct vítězů a poslaných dárků. Podívejte se na nejlepší fotky roku 2017!

Pokračovat

Top 10 záběrů z našeho letního focení

Daniel Piterak 6.září 2017

Podívejte se na desítku záběrů z posledního focení, ze kterých máme v Danny P. největší radost.

Pokračovat