Right store?

May we suggest you visit a different one?

US & Rest of the world

We don't ship to your region from the store you're visiting now.

Zavolejte nám +420 731 660 955Napište nám >>>

Okořeňte svůj šatník v duchu minimalismu

Daniel Piterak 12.červenec 2016

Všimli jste si? Víc a víc lidí začíná přijímat za své myšlenky tzv. minimalistů - lidí, kteří se snaží žít střídmý, přímočarý život a kteří si dvakrát rozmyslí, co koupit a co nechat “v regálu”. V Danny P. tak striktně vymezení nejsme, přesto je nám tohle téma blízké. Sami se totiž snažíme přicházet s produkty, které nepodléhají trendům a které budou “in” dnes stejně jako za pět či deset let.

Tento přístup jde ruku v ruce s jednoduchostí v designu i zpracování a nedávno nás dovedl k otázce - je reálné aplikovat myšlenky minimalismu na širší oblast pánského outfitu než “jen” doplňky?

Pojďme se na to podívat. Vybrali jsme za vás pět nezbytností, které by v kvalitním šatníku neměly chybět.

 

 

Bílé kožené tenisky

Někdo tvrdí, že čistě bílé tenisky hlásí letos na jaře návrat na výslunní módního světa, ale není to spíš tak, že z něho jen nikdy pořádně nezmizely? Na teniskách se nám líbí hlavně fakt, že i když si pořídíte pár opravdu kvalitních, nebudou vás stát polovinu výplaty. A potěší i to, že vypadají skvěle prakticky s čímkoli od šortek po ležérní oblek.

Zdroj: http://goo.gl/BasQrn

 

 

Tmavě modré slim fit džíny

Vytahané, (schválně) potrhané džíny s sebou mohou přinést pro někoho žádoucí drsný vzhled. Pravdou ale zůstává, že jakýkoli outfit bude působit čistším dojmem, pokud jej doplníte párem džín tmavě modrých, slim-fitových.

Skoro i věříme, že pravděpodobněji vypukne zombie apokalypsa, než že by takové džíny vyšly z módy. Skinny střih totiž určitě není pro každého a většinou vyvolá dojem, že patříte mezi second handy obrážející hipstery. A široké nohavice zase málokdy vypadají dobře, když zrovna nejedete na longboardu.

Zdroj: https://goo.gl/SdmqW1

Vzato kol a kolem, klasické úzké džíny by vám rozhodně neměly uniknout, pokud chcete svůj šatník obohatit o kalhoty, které budou vypadat skvěle i poté, co trendy letošního roku odezní.

 

 

Čistě bílá trika

Čistých triček bez potisku není nikdy dost! Někteří minimalisti si to berou k srdci tak moc, že nenosí nic jiného než bílá, šedá nebo černá trika. Vzpomeňte např. na oblíbený outfit Steva Jobse, kterého jste málokdy viděli v čemkoli jiném než v černém roláku.

Do takových extrémů samozřejmě zacházet nemusíte. Přesto - pokud byste chtěli ve svém šatníku “upgradovat” jen jednu věc, zvolte právě trika. Ani když si pořídíte 10 nových naráz, nevynulujete svůj bankovní účet, a výměna vytahaných, obnošených kusů za nové a dobře padnoucí bude mít výrazný dopad na to, jak vypadáte i jak se cítíte.

Zdroj: https://goo.gl/7QaqvR

Buďte vybíraví, pokud jde o materiál a zpracování (těžko můžete sáhnout po něčem lepším než 100% bavlně), ale nenechte se zmást - vyšší cena v tomhle případě nemusí nutně znamenat vyšší kvalitu. Bavlna je pořád bavlna, nehledě na to, jak moc se vás některé značky snaží přesvědčit o opaku a dotlačit vás k tomu, abyste si připlatili za jejich logo.

 

 

Lehký kabát

Kvalitní kabát neutrální barvy vám bude sloužit několik let nehledě na to, jestli je zrovna jaro, podzim nebo teplejší zimní den.

Ještě v dubnu nám sněžilo, počasí se dá opravdu těžko předvídat. Proto uděláte nejlépe, když sáhnete po kabátu, který vás nejen zahřeje, ale také oddělí vaše tělo od náporu větru i deště.

Najít funkční a zároveň dobře vypadající kabát není jen tak, jako inspirace vám ale může posloužit např. tenhle kousek od Everlane.

Zdroj obrázku: https://goo.gl/xGOnRD

 

 

Klasický bavlněný blazer

Ano, takový, který si můžete vzít na pracovní schůzku stejně jako na večerní rande. A zároveň takový, který vypadá dobře jak s košilí, tak s trikem.

Co se materiálů týká, najdete jich v případě blazeru tolik, že není jednoduché se v nich zorientovat. Nikdy však neuděláte chybu, když sáhnete po 100% bavlně nebo bavlně s příměsí funkčních materiálů. Hlavně pokud možno žádný polyester!

Zdroj: http://goo.gl/BqYCWl

Barva je samozřejmě čistě na vás, ale protože vybíráme blazer, který by měl přežít pomíjivost trendů, co takhle jít do klasických odstínů šedé nebo modré?

 

Vidíte to jinak? Máte další nápady na základní kameny pánského šatníku? Podělte se o ně v komentáři nebo na našem Facebooku.
Daniel Piterak
Daniel Piterak

Napsal

CEO & zakladatel Danny P.
Další články

Máme novou dámskou peněženku na zip, která pomáhá

Daniel Piterak 8.duben 2020

Po šesti letech na trhu konečně přicházíme s první peněženkou určenou pouze pro dámy.

Pokračovat

Danny P. v březnovém vydání časopisu Esquire a backstage fotky

Zuzana Kosutova 11.březen 2020

Focení pro časopis Esquire

Sedm mladých mužů, kteří mají pod palcem úspěšné firmy a startupy. A mezi nimi náš zakladatel Dan!

Pokračovat

Škrábance, nebo patina? Pár tipů pro poškozenou kůži

Zuzana Kosutova 1.srpen 2019

Jedna z našich nejoblíbenějších vlastností přírodní kůže je, že s věkem získává pěknou patinu a charakter. Občas ale potřebuje vyživovat a sem tam zahojit větší rány, aby postupem času vypadala lépe.

Pokračovat