Right store?

May we suggest you visit a different one?

US & Rest of the world

We don't ship to your region from the store you're visiting now.

Zavolejte nám +420 731 660 955Napište nám >>>

Škrábance, nebo patina? Pár tipů pro poškozenou kůži

Zuzana Kosutova 1.srpen 2019

Jedna z našich nejoblíbenějších vlastností přírodní kůže je, že s věkem a používáním získává pěknou patinu a charakter. Čím špičkovější materiál, tím efektnější vzhled si s přibývajícími léty vybuduje. Se stárnutím kůže je to ale stejné jako s tou lidskou: potřebuje dobře vyživovat a sem tam zahojit větší rány, aby postupem času vypadala jenom lépe.

Ne každý si libuje ve škrábancích na kůži, obzvlášť, pokud jde o úplně nový produkt a k jeho poškození dojde úplným nedopatřením. Pokud vás náhodou překvapí lehký šrám na tašce nebo peněžence, často postačí použít jednoduchý nástroj, který si stále nosíte s sebou: vaše prsty. 

Každá kůže je totiž sama o sobě plná přirozeně se vyskytující mastnoty. Když ji proto silněji přejedete ukazováčkem - který je mimochodem také mastný - společně s teplem, který se vytvoří třením, pomůžete rozprostřít nepatrnou vrstvu barvy na poškozené místo. Tím se většiny škrábanců zbavíte téměř dokonale. Pozor ale na nehty, abyste náhodou kůži nepoškrábali ještě více.

Na větší šrámy povolejte krém 

Pokud lidová metoda nepomáhá, musí přijít na řadu speciální přípravky. Nám se po letech praxe skvěle osvědčil bezbarvý krém Collonil Silicon Polish. Jeho pravidelné užívání nejen, že odstraní nepěkné škrábance, ale zároveň vyživí kůži a zabrání tomu, aby časem viditelně vyschla. 

V případě větších porušení kůže pak můžete vyzkoušet barevný krém Silicon Polish v odstínu, který je podobný dané kůži. Mějte ale na paměti, že po použití místo mírně ztmavne, pečlivě proto vyberte odstín a nanášejte ho velmi opatrně. 

Největší krása kůže samozřejmě spočívá v tom, že společně s vámi zraje a vyvíjí se. Stejně tak i škrábance se s věkem mění, ztrácejí nebo ztmavují, a tím tvoří nezaměnitelnou patinu, charakteristickou jen a jen pro vás. Nelámali bychom si proto s tímto přirozeným procesem hlavu: spíše než odstranit zub času doporučujeme nechat jej za pomoci jemné péče moudře vyzrát do patiny, která bude na každém kroku vyprávět svůj vlastní a jedinečný příběh. 
Zuzana Kosutova
Zuzana Kosutova

Napsal

O kůži ví mnohé a ráda se o to podělí.
Další články

Máme novou dámskou peněženku na zip, která pomáhá

Daniel Piterak 8.duben 2020

Po šesti letech na trhu konečně přicházíme s první peněženkou určenou pouze pro dámy.

Pokračovat

Danny P. v březnovém vydání časopisu Esquire a backstage fotky

Zuzana Kosutova 11.březen 2020

Focení pro časopis Esquire

Sedm mladých mužů, kteří mají pod palcem úspěšné firmy a startupy. A mezi nimi náš zakladatel Dan!

Pokračovat

Rozhovor s designérem Danny P. Lukášem Vondráčkem

Zuzana Kosutova 16.červenec 2019

Lukáš Vondráček

Jak vypadá designování našich produktů, co dělá dobrou peněženku dobrou peněženkou a další zajímavé věci ze zákulisí nám prozradil hlavní designér Danny P. Lukáš Vondráček.

Pokračovat