"PROFESIONÁLNÍ PRÁCE ČESKÝCH MISTRŮ. PERFEKTNÍ A PROMYŠLENÝ DESIGN DO POSLEDNÍ NITKY. JEDNODUŠE POCTIVÉ VÝROBKY, KTERÉ SI NA NIC NEHRAJÍ. TO JE DANNY P."

OD PRVNÍHO PROTOTYPU AŽ NA APPLE.COM

Je až neuvěřitelné, jak čas letí - zdá se nám to jako včera, kdy jsme si lámali hlavy nad tím, jak elegantně zabránit odírání hran zbrusu nového iPhone 5. Psal se rok 2013 a od té doby se nám podařilo stát se první českou značkou v oficiálním eshopu Apple.com, rozšířit produktovou řadu o pánské messengery, pouzdra pro golfisty, opasky nebo cestovní peněženky a hlavně – každý den se posouvat vpřed.

První česká značka na Apple.com

První česká značka na Apple.com

Vpřed nás žene touha být motivací, partnerem i odměnou každému, kdo neponechává svůj život náhodě a denně překonává sám sebe na cestě k vítězství. Naše produkty se nesnaží strhnout na sebe veškerou pozornost a zastínit vaši osobnost. Naopak. Svým čistým designem a precizním zpracováním dotvoří váš osobitý styl. Danny P. doprovází zákazníky na cestě za úspěchem a pomáhá jím být lepší každým dnem.

JAK TO CELÉ ZAČALO?

Na počátku roku 2013 stála zdánlivě jednoduchá otázka: jak zařídít, aby se nepoškrábaly hrany mého iPhone 5? Klasický kryt nepřipadal v úvahu. Na to je design iPhonu až moc atraktivní a byla by škoda jej schovávat za kus plastu.

Citace Daniela

Začali jsem proto hledat alternativní řešení a došlo nám, že jsou dvě věci, které nosíme neustále u sebe - iPhone a peněženku. Tak proč si nekoupit peněženku, do které dáme kromě platebních karet a hotovosti i svůj telefon?

Vše to začalo tzv. “Scuffgate”

Vše to začalo tzv. “Scuffgate”.

Hledali jsme všude možně, ale bezvýsledně. Ano, na Internetu narazíte na nespočet krytů na iPhone, ale žádný z těch, co jsme viděli, nesplňoval naše požadavky - telefon v nich byl uvězněný a těžko vyjmutelný, prostor pro bankovky a karty příliš malý. Byly to zkrátka výsledky několika na sebe navršených konstrukčních kompromisů. Rozhodli jsem se, že to nejlepší, co můžeme udělat, je vyrobit si koženou peněženku s obalem na iPhone “vlastníma rukama”.

PRVNÍ PROTOTYPY

Odrazili jsme se od základních náčrtů a první prototyp vytvořili s pomocí papíru a sešívačky. Jakmile jsme byli spokojení s designem a budoucí konstrukcí peněženky, ptali jsme se přátel a známých, jestli by se jim podobná peněženka s pouzdrem líbila. Pozitivní zpětná vazba nás ujistila v přesvědčení, abychom se do toho pustili naplno a začali peněženky vyrábět pod vlastní značkou Danny P.

První papírové prototypy od Danny P.

Začal jsem s náčrty a první prototyp jsem si vyrobil s pomocí sešívačky a papíru.

ARCHITEKT NA SCÉNĚ

Měli jsme jasnou představu o konstrukci peněženky, materiálech i barvách, ale ty malé detaily dělají výsledný rozdíl. Abychom byli ještě lepší, oslovili jsme kamaráda Lukáše - designera a architekta v jedné osobě. Koncept kožené peněženky se mu tak zalíbil, že jsme na projektu okamžitě začali pracovat společně.

Daniel a Lukáš

Lukáš Vondráček [designer] & Daniel Piterák [CEO & designer]

Výroba

Jedna věc byla jasná od samého začátku. Jestli chceme opravdu dobýt svět s produktem, který vysoce převyšuje standard, nesmíme se spokojit s ničím jiným než s těmi nejlepšími materiály, musíme pracovat s těmi nejlepšími lidmi a vyrábět tam, kde řemeslu výborně rozumí.

Dílna na výrobu z kůže Danny P.

Najít perfektního výrobce nebylo jednoduché. Ale každá hodina, kterou jsme strávili cestováním, vyjednáváním a samotným výběrem, stála za to. Ideální řešení jsme nakonec našli doma - v České republice. Díky tomu v sobě každý náš produkt spojuje profesionální a nadčasový design se zkušenýma rukama českých mistrů, kteří mají více než stoletou zkušenost s výrobou z kůže. A co bylo tedy výsledkem neustálého cestování, hledání, designování, ladění a upravování? První kožená peněženka s integrovaným pouzdrem na iPhone 5 se značkou Danny P.

Peněženka s pouzdrem na iPhone

Své produkty neustále vylepšujeme a snažíme se nabídnout co nejvíce funkční výrobek. Naší ambicí je co nejlépe funkční, po všech stránkách perfektní produkt. Ale není to pouze o vylepšování a funkčnosti. Chceme také stvořit módní doplněk, něco výjimečného. Něco, co bude symbolem motivace a touhy se neustále zlepšovat v profesním i osobním životě. Danny P. se snaží být lepší každým dnem a doufá, že po tom samém touží také jeho zákazníci.

Nejoblíbenější produkty