Kožený opasek je základním kouskem v šatníku každého muže i ženy. Je to praktický doplněk, který může zároveň sloužit jako výrazný módní prvek. Ale jaký opasek si vybrat? S tradiční přezkou nebo modernější variantu bez přezky?

Opasek s přezkou

Klasický kožený opasek s přezkou je časově ověřený a univerzální. Přezka může být jednoduchá a nenápadná nebo naopak velká a výrazná, což dodává opasku charakter.

 • Snadné nastavení délky.
 • Široká škála designů a stylů přezek.
 • Tradiční a elegantní vzhled.

Opasek bez přezky

Moderní varianta, která nabízí čistý a minimalistický vzhled. Tento typ opasku často využívá elastický materiál (kůže) a systém upnutí, který je skrytý a nenápadný.

 • Moderní a hladký design.
 • Pohodlné nošení bez tlaku přezky.
 • Ideální pro těsnější oblečení, kde nechcete, aby přezka vytvářela výstupek.

Volba mezi variantami

Volba mezi koženým opaskem s přezkou a bez přezky závisí na vašem osobním stylu a preferencích. Pokud hledáte tradiční a univerzální doplněk, opasek s přezkou je tou správnou volbou. Pokud však preferujete modernější a minimalistický vzhled, opasek bez přezky vám nabídne pohodlné a hladké nošení.

Ať už si vyberete jakoukoli variantu, důležité je, aby opasek doplňoval váš outfit a cítili jste se v něm dobře. Nakonec, móda je o vyjádření sebe sama a hledání toho, co vám nejlépe sedí.

Z jakého materiálu se používají přezky?

Ocel: Jedná se o běžný materiál pro výrobu přezek, zejména pro opasky určené pro každodenní nošení. Ocelové přezky jsou odolné a dlouhodobě trvanlivé.

Mosaz: Mosazné přezky mají charakteristickou zlatou barvu a často se používají pro výrobu tradičních a vintage opasků.

Zinek: Slitiny zinku jsou populární pro výrobu přezek, protože jsou levné a snadno se zpracovávají. Mnoho moderních přezek je vyrobeno z těchto slitin.

Nerezová ocel: Tento materiál je odolný proti korozi a často se používá pro výrobu vysoce kvalitních a odolných přezek.

Plast: Plastové přezky jsou lehké a často se používají na sportovních opascích, batohách nebo dětských opascích.

Sterlingové stříbro: Luxusní opasky mohou mít přezky vyrobené ze sterlingového stříbra pro elegantní a sofistikovaný vzhled.

Hliník: Hliníkové přezky jsou lehké a odolné, často se používají pro moderní designy.

Co je to automatická přezka

Automatická přezka je moderní typ přezky pro opasky, který nabízí jemné nastavení délky opasku bez potřeby tradičních děr. Místo děr má opasek na vnitřní straně řadu malých zubů. Na první pohled tak opasek vypadá, jako by mu něco chybělo a jsou to právě ty ikonické dírky.

Jak automatická přezka funguje?

 • Když je opasek protažen přezkou, slyšíte "klikání", což jsou zuby opasku, které se zasunují do mechanismu přezky.
 • Jakmile dosáhnete požadované těsnosti, mechanismus se automaticky uzamkne a drží opasek na místě.
 • Pro uvolnění opasku obvykle stačí zvednout malou páčku nebo tlačítko na spodní části přezky, což uvolní mechanismus a umožní snadné a rychlé uvolnění opasku.

Výhody automatické přezky:

 • Přesné nastavení: Díky malým zubům můžete opasek nastavit přesně podle svého pasu, což je obzvláště užitečné, pokud se vaše velikost pasu mění v průběhu dne.
 • Snadné použití: Rychlé a jednoduché zapínání a uvolňování.
 • Moderní vzhled: Automatické přezky často mají čistý a moderní design, což je činí oblíbenými u mnoha lidí.
 • Dlouhá životnost: Bez tradičních děr, které se mohou rozšířit nebo poškodit, opasek s automatickou přezkou často vydrží déle v dobrém stavu.