Nabízíme kožené opasky s monogramem. Různé velikosti na míru a odstíny hnědé i černé. Pravá kůže nejvyšší kvality, vyrobeno v ČR.

Hledáte kvalitní pánský kožený pásek, díky kterému by vám konečně přestaly padat kalhoty? Nemluvíme pouze o praktickém a mnohdy velmi potřebném módním doplňku, jedná se také o vynikající šperk, který doladí každý outfit k dokonalosti. I proto ho mnozí pánové či dámy nosí jen tak – na okrasu. Při výběru vás budou zajímat čtyři věci – spona, délka, šířka koženého pánského opasku a také barva. Teprve po splnění kritérií se může stát součástí vašeho šatníku.

Nejdůležitější je délka. Pánské kožené opasky jsou velice často číslovány tradičními konfekčními velikostmi, ale vždy je uváděna také jejich celková délka. Hledejte takový, u něhož s největší pravděpodobností využijete prostřední dírku. Pokud si nejste jistí tímto rozměrem ani po změření se v pase, vsaďte na delší, který je možné kdykoliv zkrátit, jestli se jedná o opasek kvalitní české výroby z pravého, nikoli umělého materiálu.

Šířka bývá odlišná u dámských a pánských kožených pásků. Zatímco dámské bývají užší (hlavně do kostýmků), širší jsou určené pro volný čas. Pánové mají k dispozici většinou jednu šířku, která se pohybuje mezi 3-4,5 centimetry.

Na čem také záleží je spona a barva, jež tvoří celkový vzhled koženého pásku. Zatímco spona může být otevřená (obvykle ve tvaru obdélníku), může být také plná (upnutí je skryté zpravidla ozdobnou destičkou). Výběr ideální spony je ryze individuální záležitostí stejně jako barva. Většinou sázíme na neutrální odstíny, které se hezky hodí k formálním i ležérnějším outfitům. V případě, že má být kožený pásek 150 cm či 130 cm k obleku, barevností se snažíme vyrovnat odstínu obuvi. Pokud má být součástí pracovních outfitů, tónem se má rovnat kožené brašně nebo koženému obalu na elektroniku, který do práce nosíváme.

Mezi nejčastěji preferované patří pánský kožený pásek hnědý nebo pánský kožený opasek černý, který je nestárnoucí módní klasikou.

Jak vybrat správnou velikost opasku

Jak vybrat správnou velikost opasku?

Obvod pasu se nerovná celkové délce pásku, ale pásku zapnutému na vyhovující dírku. Vezměte stávající pásek, u kterého Vám sedí velikosti, a změřte jej od hrotu špičky přezky/spony po nejpoužívanější dírku. Neměřte celou délku pásku od jednoho konce k druhému.