Right store?

May we suggest you visit a different one?

US & Rest of the world

We don't ship to your region from the store you're visiting now.

Zavolejte nám +420 731 660 955Napište nám >>>

Péče o kožené produkty

Všechno, co opustí naši dílnu, je připravené stát vám po boku několik (desítek) let. A věřte, že to budou léta pěkná! Kvalitní kůže, kterou dovážíme z Itálie a používáme při výrobě každého produktu, totiž stárne do krásy.

Získat nádhernou patinu sice patří k přirozeným vlastnostem kůže, stejně tak se však jako jiné přírodní materiály vyznačuje vysokou citlivostí na okolní vlivy. Déšť, prach, pot, sluneční paprsky, to všechno může ve výsledku vést ke zkrácení životnosti výrobku.

A právě to je důvodem, proč se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí věnovat čas a energii pravidelné péči o svou peněženku, tašku, opasek nebo jakýkoli jiný kožený produkt.

 

 

#1: Zbavujte špíny

Stejně jako si dýmkaři libují v rituálu čištění svých pokladů, mělo by se pravidelné obnovení jakosti stát součástí života každého milovníka kožených doplňků. Nemá smysl čekat, až bude výrobek viditelně špinavý. I póry naimpregnovaného produktu se časem zanesou neviditelnými nečistotami a čím dříve je odstraníte, tím lépe pro životnost kůže.

Collonil Clean Care

Po aplikaci nechte kůži přirozeně vysušit.

Není-li výrobek znečištěn nijak extrémně, bude vám stačit kvalitní přípravek a čistý bavlněný hadřík, kterým jej aplikujete. Nezapomeňte dávat pěnu vždy nejdříve na hadřík a pak až s hadříkem na kůži. Zabráníte tím vzniku nežádoucích skvrn. Po aplikaci nechte kůži přirozeně vysušit.

 

 

#2: Vyživujte

Jak je vnější vlhkost nežádoucí, tak je přirozená vlhkost kůže důležitá pro její “zdravý” vzhled a elasticitu. Každý kožený výrobek je proto dobré pravidelně vyživovat a za léta krémování se nám nejvíce osvědčil bezbarvý krém Collonil Silicon Polish.

Collonil Silicon Polish

Krém vám pomůže i rozleštit drobné škrábance.

Krémování nemá za cíl jen vyživit kůži a zabránit tomu, aby časem viditelně vyschla (byť by to trvalo několik let, není třeba se obávat, že budete muset po měsíci bez krémování koupit nový výrobek). Jistě víte, že nejkvalitnější horní vrstva kůže, kterou v Danny P. používáme, se vyznačuje přirozenou strukturou a s tím spojenými mírnými odchylkami v odstínu. Pravidelná aplikace krému se postará o sjednocení barvy daného produktu a pomůže rozleštit drobné škrábance, které se časem objeví např. po nošení peněženky v tašce spolu se svazkem klíčů.

Aplikujte rychlými krouživými pohyby.

Aplikujte rychlými krouživými pohyby.

Jedno praktické doporučení na závěr: krém v několika menších dávkách aplikujte čistým hadříkem rychlými krouživými pohyby. Díky tomu se vám snadno podaří vytvořit stejně silnou vrstvu po celém povrchu produktu.

 

 

#3: Impregnujte

Pravidelná impregnace kvalitním přípravkem (z vlastní zkušenosti doporučujeme Collonil Carbon Pro) chrání kožený výrobek před proniknutím mastnoty, vlhkosti a dalších nečistot, proto je obzvlášť důležitá u doplňků a kusů oblečení, které často přijdou do přímého kontaktu s rozmary počasí - typicky boty, bunda nebo taška.

Collonil Carbon Pro

Impregnaci aplikujte z 20-30cm rovnoměrně na kůži.

Impregnace “ucpe” póry kůže a vytvoří na ní neviditelnou ochrannou vrstvu. Collonil Carbon Pro, který sami používáme, jde dokonce tak daleko, že povrch kůže pokryje polopropustnou membránou. Díky ní se nečistota ani vlhkost nedostanou ke kůži, ta přitom může stále “dýchat”.

Je dobré si připomenout, že impregnace nikdy není trvalá a je třeba ji opakovat s ohledem na to, jak často daný výrobek nosíte a jak často se dostane do kontaktu s vnějšími vlivy. Po rovnoměrné aplikaci impregnace z 20-30cm na kůži nechte produkt několik hodin až den přirozeně vysušit. 


 

#4: Rada závěrem

V Danny P. jsme hrdí na skloubení kvality a designu, které dotvářejí styl našich zákazníků a doprovázejí je na cestě k tomu být #LepšíKaždýmDnem. Proto prosíme - nečistěte naše produkty běžnými mýdly nebo mycímy prostředky. Za pár let kvalitní péče vám poděkují!

Renovace kůže

PŘED | POTÉ