Nabízíme pánské kožené rukavice. Vyrobeno z jemné, hřejivé jehněčí kůže. Podšívka ze 100% vlny. Elegantní vzhled a barvy hnědé nebo černé.

Teploty začínají klesat k bodu mrazu, proto se ohlížíte po pánských kožených rukavicích? Elegantní, nestárnoucí módní doplněk chránící před chladem a podzimními či zimními mrazy je nutné vybírat s pečlivostí a opatrností. Stejně jako u kožených brašen a kožených peněženek platí, že i zde se setkáte s rádoby koženými alternativami, které však po stránce kvality značně pokulhávají. Na vině je fakt, že jsou vyrobeny z umělých materiálů a pravost – tu byste jen stěží hledali. Námi nabízené kožené rukavice jsou z pravé kůže, najděte si tu správnou velikost, která je klíčovým parametrem při výběru.

Jenže jak určit vaši velikost? Doporučuje se mírně ohnout prsty a změřit si obvod ruky přes klouby (bez palce). Ke změření se používá běžný krejčovský metr, případně provázek, jehož délku následně změříme pomocí obyčejného pravítka. V každém případě získáte údaj v centimetrech, který se poté převádí na palce (a vzniklé číslo je vaše velikost ruky).

I když znáte svou velikost rukou, kvalitní kožené rukavice přesto vyzkoušejte. Musí těsně kopírovat ruku. Je totiž všeobecně známo, že kůže je živý materiál, který se rozpíná a automaticky se přizpůsobuje individuálnímu tvaru ruky.

Dobře padnoucích rukavic docílíte nejen koupí správné velikosti, ale také upřednostnění kožených rukavic poctivé české výroby. Kvalita zpracování, dohled na každý nepatrný detail, a především dlouhá životnost – benefity, které z kvalitních českých kožených rukavic plynou. Vyberte si ty pravé i vy dle barvy a stylu, který odpovídá vašim představám.

Tabulka velikostí rukavic podle obvodu ruky

Jak vybrat správnou velikost rukavic?

Pokud se chystáte pořídit si své první kožené rukavice, doporučujeme podle obrázku změřit svou dominantní ruku (praváci pravou, leváci levou) v přirozené poloze, tedy s mírně sevřenou dlaní. Rozměr vždy nabírejte v místě kloubů. Když vám rukavice přijdou, měly by být pohodlné, ale zároveň lehce těsné. Kůže se po chvíli nošení přizpůsobí vaší ruce a mírně povolí.