Right store?

May we suggest you visit a different one?

US & Rest of the world

We don't ship to your region from the store you're visiting now.

Zavolejte nám +420 731 660 955Napište nám >>>

Objevte v sobě opravdového gentlemana, 1. díl

Daniel Piterak 28.června 2016

Víte, co se říká - činy jsou mocnější než slova. Chcete-li se stát opravdovým gentlemanem, tuhle větu si vytiskněte, zarámujte a pověste na zeď. Pak se začtěte do našeho seriálu o objevování vlastního gentlemanství, který Vám pomůže konat správné činy ve správných situacích.

Začínáme prvními 7 tipy.

 

 

Gentlemanský tip #1

Představování (se) ve společnosti, jak se sluší a patří: nejdřív oslovte člověka, kterému budete ostatní představovat. Bude to vždy ten společensky výše postavený. Následuje věta "rád bych Vám představil...", "seznamte se s..." nebo něco podobného. A za třetí - zbývá už jen dodat jméno představovaného. Tím bude společensky níže postavený člověk. Sluší se přidat i krátké "bio" obou představovaných, stačí např. pracovní pozice, pokud jde o setkání na profesní úrovni.

 

 

Gentlemanský tip #2

Je zajímavé, jak se pravidla etikety mění s ohledem na příležitost. Jeden příklad za všechny - zatímco během večeře ve dvou se ukážete jako opravdový gentleman, když slečně pomůžete usadit se ke stolu, odsunout někomu židli při příchodu na pracovní meeting může působit skoro až nepatřičně.

 

 

Gentlemanský tip #3

Chystáte se na jaře na prodloužený víkend do Francie? Stolujte tak, jak stolují místní! Tak například - až dostanete před jídlem nebo během jídla čerstvě upečenou bagetu, nekrájejte ji nožem. Ve Francii je naprosto v pořádku použít ruce a každé sousto si utrhnout.

Zdroj: http://goo.gl/5QMQrH

 

 

Gentlemanský tip #4

Neodpovědět na pozvánku na akci není to samé jako odmítnout ji. Hostiteli / pořadateli akce ušetříte dost starostí, když prostě (a slušně) řeknete "ne" s dostatečným předstihem.

 

 

Gentlemanský tip #5

Také zapomínáte jména? Přesně proto se i v roce 2016 hodí klasické papírové vizitky. Jakmile se před pracovním meetingem seznámíte s 5 novými lidmi, prostě si před sebe na stůl vyskládáte jejich vizitky a problém je vyřešený.

Zdroj: http://goo.gl/kcc6rA

 

 

Gentlemanský tip #6

Chystáte se na pracovní oběd? Objednejte si stejnou porci jako váš protějšek. Nechcete jej přece nutit dívat se, jak si užíváte své pětichodové menu, zatímco on si objednal jen salát.

 

 

Gentlemanský tip #7

Dojedl jste? Dejte vidličku a nůž do pozice "dvacet minut po čtvrté" (zkrátka vedle sebe), tím dáte hostiteli / obsluze najevo, že jste zcela syt.

 

Druhý díl přijde co nevidět! Dejte nám vědět, kdybyste se v něm chtěli dozvědět něco speciálního.
Daniel Piterak
Daniel Piterak

Napsal

CEO & zakladatel Danny P.Přidejte komentář


Další články

Top 10 záběrů z našeho letního focení

Daniel Piterak 6.září 2017

Podívejte se na desítku záběrů z posledního focení, ze kterých máme v Danny P. největší radost.

 

Pokračovat

Podpořte s námi projekt Srdcerváči

Daniel Piterak 14.srpna 2017

Zapojili jsme se do projektu Srdcerváči a vy si nyní můžete udělat radost a zároveň podpořit dobrou věc.

Pokračovat

Kompletní produktová řada v The Address Idea

Daniel Piterak 10.srpna 2017

Na kompletní portfolio našich produktů se můžete přijít podívat do pražského designového obchodu.

Pokračovat